Tripp Lite by Eaton PDU 1.92kW 120V Single-Phase ATS/Local Metered PDU - 16 5-15/20R Outlets Dual L5-20P/5-20P Inputs 12 ft. Cords 1U TAA - Metered Auto Transfer Switch - NEMA 5-20P, NEMA L5-20P - 16 x NEMA 5-15/20R - 120 V AC - 1U - Horizontal - Rack-mountable, Wall-mountable - TAA Compliant
This product doesn't have any reviews yet.
The Anker USB Power Strip (10-in-1, 20W) combines sleek design with powerful functionality. Featuring 6 AC outlets, 2 USB-A ports, and 2 USB-C ports, it offers efficient multitasking and fast charging. Its slim, clutter-free design with a foldable flat plug ensures easy storage, while the ergonomic layout makes plugging in devices effortless and stress-free.
| Pros for Tripp Lite - by Eaton PDU 1.92kW 120V Single-Phase ATS/Local Metered PDU - 16 5-15/20R Outlets Dual L5-20P/5-20P Inputs 12 - Unknown | |||
|---|---|---|---|
| Cons for Tripp Lite - by Eaton PDU 1.92kW 120V Single-Phase ATS/Local Metered PDU - 16 5-15/20R Outlets Dual L5-20P/5-20P Inputs 12 - Unknown | |||