3M - PF213C3B Frameless Blackout Privacy Filter for 21.3 in. Flat Panel Monitor - Black
Model: PF213C3B
SKU: 10926520
Not yet reviewed
or
Availability
FREE shipping to
Sold & shipped by
Big Desk Drawer
(40)
More Buying Options
New
About This Item
  • General
    • Brand: 3M
    • Model Number: PF213C3B
    • Product Name: PF213C3B Frameless Blackout Privacy Filter for 21.3 in. Flat Panel Monitor
    • Color: Black
    • Material: Polymer Film
  • Features
    • Protective Qualities: Scratch resistant
  • Compatibility
    • Compatibility: 21.3 in Flat Panel Monitor
  • Dimensions
    • Product Thickness: 12.75 inches
    • Product Weight: 0.97 pounds (The out of box weight of the item.)
  • Warranty
    • Warranty - Parts: Manufacturer's limited one-year warranty.
    • Warranty - Labor: 1 year
  • Other
    • UPC: 051128787236
  • true: Lightweight, thin, frameless design
Whats Included
  • Frameless Blackout Privacy Filter for 21.3 in. Flat Panel Monitor - PF213C3B
Sponsored
Reviews
This product doesn't have any reviews yet.
Compare similar products
LG - 27GS50F 27 inch UltraGear FHD Gaming Monitor with AMD FreeSync - Black
Buy the LG 27 Inch UltraGear FHD Gaming Monitor with FreeSync. Click to learn more.
LG - 24GS50F 24 inch UltraGear LCD FHD 180Hz Gaming Monitor with AMD FreeSync - Black
Buy the LG 24" UltraGear FHD 180Hz Gaming Monitor. Click to learn more.