Apple - AWB-ML41ML Watch Band, 41mm, Magnetic Link (M/L) - PACIFIC BLUE
SKU: 10844512
Not yet reviewed
or
Availability
Sold & shipped by
Global Mobiles Inc
(115)
More Buying Options
Refurbished
About This Item
  • Key Specs
    • Model Compatibility: Apple Watch Edition
  • General
    • Brand: Apple
    • Product Name: Apple AWB-ML41ML Watch Band, 41mm, Magnetic Link (M/L) Pacific Blue
    • Color: PACIFIC BLUE
  • Compatibility
    • Brand Compatibility: Apple
  • Dimensions
    • Band Width: 41 millimeters
  • Material
    • Band Material: FineWoven
  • Warranty
    • Warranty - Parts: 0365
    • Warranty - Labor: 0365
  • Other
    • UPC: 195949002724
  • Color:: Pacific Blue, a rich and vibrant shade.
  • Compatibility:: This band is designed for the 41mm Apple Watch case, and it is also compatible with 38mm and 40mm Apple Watch cases.