Neewer - DMW-BLC12 Dummy Battery for Panasonic G7/G85
Model: DR-BLC12
SKU: 12616437
Not yet reviewed
Availability
FREE shipping to
Sold & shipped by
NEEWER
(35)
About This Item
  • General
    • Brand: Neewer
    • Model Number: DR-BLC12
    • Product Name: DMW-BLC12 Dummy Battery for Panasonic G7/G85
  • Power
    • Battery Chemistry: Not battery powered
    • Rechargeable: true
    • Battery Type: Digital Camera Batteries
  • Other
    • UPC: 6921268840907
  • 【146"/371cm Super Length】: With a 38"/97cm DC coupler, a 49"/124cm AC power adapter, and a 59"/150cm US plug AC cord, the dummy battery kit (combined length: 146"/371cm) offers ample cable length for flexible setup and positioning, adapting to various shooting environments effortlessly
Sponsored
Reviews
This product doesn't have any reviews yet.
Compare similar products
Apple - iPhone Air MagSafe Battery
The iPhone Air MagSafe Battery was created exclusively for iPhone Air. Designed to slip into your pocket, it feels great in your hand and adds up to 65 percent additional charge to iPhone Air — extending battery life further than the battery life of any other iPhone. Attach the MagSafe Battery to your fully charged iPhone Air for all-day use. To maximize battery life, the combined system will choose the best times to recharge. Or when you need a quick boost, just snap it on for up to 12W of fast wireless charging on the go. For even faster charging of your iPhone Air, attach the MagSafe Battery and connect it to a 20W or higher power adapter at the same time.