Zephyr - Gas Cooktop Seal Kit for DLI-E36ASX Downdraft - Silver
Model: DDS-0036
SKU: 6356869
Not yet reviewed
or
Availability
Sold by Best Buy
Related Item
SponsoredViking - Wall Hood Backsplash for 30" Hood - Stainless Steel
Not yet reviewed
About This Item
  • Key Specs
  • General
    • Brand: Zephyr
    • Model Number: DDS-0036
    • Product Name: Gas Cooktop Seal Kit for DLI-E36ASX Downdraft
    • Color: Silver
    • Color Finish: Silver
  • Dimensions
    • Product Weight: 2.5 pounds (The out of box weight of the item.)
  • Compatibility
    • Brand Compatibility: Zephyr
    • Model Compatibility: DLI-E36ASX
  • Features
    • Accessory Type: Trim
  • Material
    • Material: Steel
  • Included
    • Quantity: 1
    • Hardware Included: true
  • Other
    • UPC: 646328007569
  • For Use with Zephyr Lift Downdraft: DLI-E36ASX
  • Recommended for use with all gas cooktops: When using the 36 inch Lify Downdraft Hood
  • For 36 in. Widths: For use with 36 inch wide cooktops
Whats Included
  • Zephyr Gas Cooktop Seal Kit for Zephyr DLI-E36ASX Downdraft
  • Owner's manual
Q: What is the warranty period for the seal kit?
Q: Does the seal kit come with all the necessary hardware for installation?
Q: What is the purpose of the Gas Cooktop Seal Kit for DLI-E36ASX Downdraft?
Q: Is the seal kit compatible with my Zephyr DLI-E36ASX downdraft?
Sponsored
Reviews
This product doesn't have any reviews yet.
Compare similar products
Viking - 1200 CFM Interior-Power Ventilator Kit - Black
Zephyr - 2 in. x 19 in. Rectangular to 10 in. Round Transition for Lift Downdraft - Silver