- A:Answer Yes, this stand is compatible with the G5 65" OLED65G5WUA.
- A:Answer This is a TV stand accessory.
- A:Answer The TV stand is black.
- A:Answer The product name is TV Accessory - LG OLED evo G5 TV Stand - OLED65G5WUA.
Asked by Frank.
Answered by LG Digital Customer Care
Asked by TvShopper.
Q: QuestionWhen will you have a pedestal stand for the LG OLED G5 83 ?
Asked by Joe.
Q: Questionclearance between tv and bottom of stand?
Asked by hal.
- A:Answer When the LG OLED evo G5 TV Stand - OLED65G5WUA - Black, Model # SA-G5SN65, is attached to the 65-inch Class LG OLED evo AI G5 4K Smart TV 2025 with Supplied Wall Mount, Model # OLED65G5WUA, the stand raises the TV to a height of 36" or a height of 34", so the clearance between the bottom of the panel and the surface on which the TV is installed will be 3.5" or 1.5" respectively...^Ivan.