Epson - Expression Photo XP-960 - C11CE82201 Wireless Small-in-One Printer - Black
Model: C11CE82201
SKU: 4433701
This item is no longer available in new condition. See similar items below
  • Key Specs
    • Networking: Wireless
    • Printer Type: All In One
  • General
    • Brand: Epson
    • Model Number: C11CE82201
    • Product Name: Expression Photo XP-960 - C11CE82201 Wireless Small-in-One Printer
    • Color: Black
  • Dimensions
    • Product Weight: 19.4 pounds (The out of box weight of the item.)
  • Certifications Listings & Approvals
  • Connectivity
    • Connector Type(s): USB (Type of interface connection found on the device.)
  • Ink
  • Paper Info
    • Maximum Photo Length: 11 inches
    • Maximum Photo Width: 17 inches
    • Paper Feeder: Tray loader
    • Supported Paper Sizes: 3.5" x 5", 4" x 6", 5" x 7", 8" x 10", 8.5" x 11", 11" x 17", A4, B5, A5, A6, half letter, executive
    • Tray Capacity: 100
  • Memory
    • Memory Card Slot: true
  • Features
  • Other
    • UPC: 010343920231
Printer Buying Guide
  • Apple® AirPrint enabled: For Apple iPad® and iPhone® printing.
  • 4.3" touch screen: Use simple gesture navigation to preview, edit and print photos.
Whats Included
  • Expression Photo XP-960 - C11CE82201 Small-in-One Photo Printer
  • Power cord
  • CD-ROM with software and drivers
  • Owner's manual
Q: What are the dimensions of this computer.
A: The printing dimensions are 18.9" x 26.3" x 11.6" (W x D x H) and the storage dimensions are 18.9" x 14" x 5.8" (W x D x H).