Rev-A-Shelf - 31" Tip Out Tray w/ Soft-close for Sink Base Cabinet, 6581-31SS-SC-1 - Silver
Model: 6581-31SS-SC-1
SKU: 10902730
Not yet reviewed
or
Availability
FREE shipping to
Sold & shipped by
Spreetail
(238)
About This Item
  • General
    • Brand: Rev-A-Shelf
    • Model Number: 6581-31SS-SC-1
    • Product Name: Rev-A-Shelf 31" Tip Out Tray w/ Soft-close for Sink Base Cabinet, 6581-31SS-SC-1
    • Color: Silver
  • Dimensions
    • Product Weight: 1.68 pounds (The out of box weight of the item.)
  • Material
    • Material: Stainless steel
  • Warranty
    • Warranty - Parts: Limited lifetime
    • Warranty - Labor: None
  • Other
    • UPC: 090713036502
  • Rev-A-Shelf 31" Tip Out Tray w/ Soft-close for Sink Base: Stainless Steel Tip Out Trays with Soft-close for Sink Base Cabinets to maximize space and efficiency in the space around sinks in your home
Sponsored
Reviews
This product doesn't have any reviews yet.
Compare similar products
Malletson - 2 Tier Anti-Rust Dish Drying Rack with Drainage Spout for Kitchen - Black
Sugift - 2-Tier Collapsible Expandable Dish Rack with Rust-Resistant Stainless Steel Frame - Black
This expandable 2-tier dish rack keeps kitchens organized while saving counter space. The top tier holds plates, the lower tier stores bowls and utensils, and the side shelf extends from 12.2" to 22.4" for larger loads. Built from rust-resistant stainless steel, it features a 360° swivel drain spout, non-slip adjustable feet, and tool-free assembly for daily convenience.