Questions & Answers
- Model:
- GH-PROD-G4-BB-KIT
- |
- SKU:
- 6648484
$674.99Your price for this item is $674.99
Comp. Value: $899.99
The comparable value price is $899.99
Page Showing 1 of 1 question
Q: QuestionHow much produce I can expect from Gardyn home? Trying to see if the spend it worthwhile investment for my family.
Asked by Sabiha.
- A:Answer Depending on what you grow, your Gardyn Home can yield between 8-10 lbs of fresh produce per month. Lettuce varieties like Romaine can be harvested multiple times over a 4 week period on average. Herbs stay fresh and harvest-ready for up to 12 weeks, so you always have fresh herbs right at your fingertips.🥬🍅🥒
Answered by Gardyn Team
Page 1, Showing 1 of 1 question
Best-selling Lawn & Garden
- Black Friday Deal$144.99Your price for this item is $144.99
- $169.99Your price for this item is $169.99$259.99The comparable value for this item is $259.99
- Black Friday Deal$337.49Your price for this item is $337.49
- $49.99Your price for this item is $49.99
- $9.99Your price for this item is $9.99$29.99The comparable value for this item is $29.99
- $77.99Your price for this item is $77.99$85.99The comparable value for this item is $85.99
- $127.20Your price for this item is $127.20$142.92The comparable value for this item is $142.92
- $14.99Your price for this item is $14.99
- $249.99Your price for this item is $249.99
- $27.99Your price for this item is $27.99
- $139.99Your price for this item is $139.99$153.99The comparable value for this item is $153.99
- $69.99Your price for this item is $69.99$76.99The comparable value for this item is $76.99
- $64.99Your price for this item is $64.99$159.99The comparable value for this item is $159.99
- $184.99Your price for this item is $184.99$399.99The comparable value for this item is $399.99
- $47.96Your price for this item is $47.96$95.92The comparable value for this item is $95.92
- $116.99Your price for this item is $116.99
- $62.99Your price for this item is $62.99$119.99The comparable value for this item is $119.99
- $21.99Your price for this item is $21.99$24.99The comparable value for this item is $24.99
- $19.99Your price for this item is $19.99$21.99The comparable value for this item is $21.99
- $54.99Your price for this item is $54.99





























