Asus VA24DQFS 24" Class Full HD LED Monitor - 16:9 - TAA compliant - 23.8" Viewable - In-plane Switching (IPS) Technology - LED Backlight - 1920 x 1080 - 16.7 Million Colors - Adaptive Sync - 300 Nit - 1 ms - 100 Hz Refresh Rate - Speakers - HDMI - VGA - DisplayPort - USB Hub